Kredyt bez prowizji, czy jest on zawsze opłacalny?

Kredyt bez prowizji, czy jest on zawsze opłacalny? Takie pytanie zadaje sobie naprawdę wiele osób, ponieważ na pierwszy rzut oka wydaje się, iż jest to bardzo dobra oferta, lecz nie zawsze tak jest naprawdę. Czy warto wziąć kredyt bez prowizji?

Kredyt bez prowizji

Gdzie uzyskać taki kredyt?

Tak naprawdę, to niewiele kredytodawców na rynku oferuje klientom tego typu produkty finansowe. Co więcej, wielu osób nie jest w stanie wyobrazić sobie tego typu kredytu, ponieważ na pierwszy rzut oka wygląda na to, iż bank nie pobiera żadnych opłat, a więc gdzieś musi być haczyk. Niemniej jednak warto też dodać, że część społeczeństwa uważa takie oferty, za cud i rewelację oraz nie myśli długo nad skorzystaniem z promocji.

Banki najczęściej oferują takie kredyty pod koniec roku kalendarzowego. Dzieje się tak dlatego, że chcą przyciągnąć nowych oraz nakłonić obecnych klientów do skorzystania z oferty. Dzięki temu, bank będzie mógł szybko i skutecznie poprawić swoje wyniki finansowe do sprawozdania rocznego.

Dlaczego kredyt jest bez prowizji?

Wydaje mi się, że każdy wie o tym, że w życiu niestety, ale nic nie ma za darmo. Jeśli bank z własnej woli rezygnuje z prowizji, to i tak pobiera opłaty po udzielenie kredytu, lecz po prostu są one ukryte w innych miejscach. Najczęściej dzieje się tak, że prowizja wynosząca atrakcyjne 0% powoduje, iż oprocentowanie kredytu jest wyższe. Warto też dodać, że poza zwiększonym oprocentowaniem może też być obowiązek opłaty przygotowawczej. Co więcej, oferty bez kosztów prowizji mają atrakcyjny wskaźnik RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania.

Niemniej jednak może okazać się, iż całkowite koszty kredytu są na tyle duże, że z promocyjnej ofert nie opłaca się skorzystać. Nie można się oszukiwać, że bank, jako podmiot, który ma zarabiać będzie chciał wszystkim zaoferować bardzo atrakcyjne warunki.

Kto może wziąć kredyt bez prowizji?

Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ tego typu oferty nie pojawiają się we wszystkich bankach i zazwyczaj, tak jak wcześniej wspominałem, można się z nimi spotkać pod koniec roku. Niemniej jednak występują, lecz należy sprawdzić warunki uzyskania w poszczególnych bankach, ponieważ bardzo często są one adresowane tylko i wyłącznie do nowych klientów.

Kredyt bez prowizji warto

Kredyt bez prowizji – opłaca się  go wziąć?

Nie jest łatwo odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ to zależy od wielu czynników. Zdarza się tak, że mimo tego, iż bank ma podwyższone inne opłaty, to tego typu kredyt jest opłacalny i warto go wziąć. Warto jednak się pilnować przy tego typu ofertach, aby nie okazało się, że kredyt wyszedł dużo drożej niż w momencie, w którym został by wzięty w normalnej ofercie.

 

Dodaj komentarz