Eko słomki, czy to przyszłość, czy może kolejny ekologiczny bum?

Coraz więcej osób zaczyna się interesować sprawami dotyczącymi środowiska. Zastanawiają się jakie działania mogą podjąć, oraz jakich zaprzestać aby nie pogarszać złej kondycji naszej planety. Jeśli ty też masz takie refleksje i te kwestie nie są dla ciebie obojętne, to mamy dla ciebie dobre wieści. Nie trzeba dużo zmieniać, można zacząć od małych rzeczy, jak na przykład słomki. Papierowe słomki są neutralne dla środowiska, nie zaśmiecają planety, oraz ulegają łatwo recyklingowi. To sprawia że na słomki papierowe możemy mówić eko słomki. Najlepsze ekologiczne słomki na rynku? Sprawdź tutaj: https://papierowe.slomki.biz/

Renesans papierowych słomek

Eko słomki opatentowane zostały w 1888 roku i do lat 60, XX wieku dominowały na rynku. Wtedy zostały wyparte z rynku, przez swój nie ekologiczny odpowiednik, wykonany z plastiku. Dziś papierowe słomki przeżywają prawdziwy renesans. Powoli odzyskują dawną pozycje na rynku. Zawdzięczają to swojej łatwej biodegradacji,  która nigdy nie trwa dłużej niż 6 miesięcy. Nie jest to tak zwana „eko moda”. Jest to świadomie podjęta decyzja, za którą idę konkretne skutki.

Różnica w komforcie?

Zamiana słomki plastikowej na papierową, oznacza dla nas jako konsumentów, jedynie zmianę nawyku. Komfort spożywania naszych ulubionych płynów jak i koszt pozostaje praktycznie bez zmian. Oczywiście istnieją kwestie preferencji, ale najczęściej wynikają one jedynie z wspomnianego już nawyku. Papierowe słomki oprócz spełniania wszystkich norm środowiska, są również dla nas dużo bezpieczniejsze. Dla wielu pewnie wyda się do abstrakcyjne, ale były już przypadki że ktoś zadławił się kawałkiem plastikowej słomki. Pozostaje jeszcze kwestia, że plastik jest tworzywem sztucznym. Tworzywa te są podawane coraz częściej, jako jedna z przyczyn zapadania na choroby onkologiczne.

Nie tylko te wykonane z papieru

Dla osób które lubią egzotykę dobrą alternatywą mogą być słomki wykonane z bambusa. Nadają się one do wielokrotnego użycia, oraz są wykonywane najczęściej w całości z naturalnych materiałów. Jedyny minus to większy koszt zakupu, oraz ich bardzo duża sztywność, co może doprowadzić do skaleczenia. Dla tego raczej są odradzane w przypadku małych dzieci. Wybór jakiego dokonamy należy do nas.

Dodaj komentarz