Język angielski Łódź – wybierz idealną szkołę dla siebie!

Każda osoba, która decyduje się na naukę języka angielskiego, rozpoczyna od wpisywania frazy „język angielski Łódź” w Google. Ilość ofert zależy od wielkości miasta, a Łódź do najmniejszych nie należy. Jak spośród tylu szkół wybrać najlepszą i jakie korzyści niesie ze sobą znajomość tego języka?

Język angielski jest aż tak powszechny?

Przede wszystkim język angielski został uznany za „język światowy” z uwagi na jego popularność oraz łatwość nauki. Jest on ojczystym językiem w 55 krajach, a szeroko rozpowszechnionym w ponad 100. Włada nim ok. 360 milionów ludzi i ta liczba z roku na rok się powiększa. Sprawia to, że stał się on trzecim pod względem powszechności językiem na świecie, zaraz po chińskim i hiszpańskim. Ten język wyprzedza inne pod względem typów materiałów papierowych, różnego rodzaju instrukcji, dokumentów biurowych i szkolnych. Jest głównym narzędziem bankowości, marketingu, a także zawodów prawniczych. To oficjalny język ONZ, Międzynarodowej stacji kosmicznej NASA, Interpolu i Unii Europejskiej. Tak więc, jeżeli decydujesz się na naukę jakiegoś języka obcego, to angielski będzie najlepszym wyborem.

Język angielski Łódź - zapisz się

Język angielski Łódź – 5 powodów, dla których warto się go uczyć

Po pierwsze jest to podstawowe narzędzie do komunikacji w każdej dziedzinie. Znając ten język, jesteśmy w stanie się porozumieć praktycznie z każdą społecznością na całym świecie, przez co nasze podróże będą bardziej komfortowe. Po drugie, stajemy się bardziej konkurencyjni na rynku pracy. Jest to jeden z głównych wymogów każdej firmy i pierwsza rzecz jaka się przekazuje do weryfikacji. Im wyższy stopień znajomości języka angielskiego zaprezentujemy, tym więcej zyskamy w oczach pracodawcy.

Po trzecie poszerzamy naszą wiedzę! Znając ten język mamy nieograniczony dostęp do ogromnej ilości wiedzy, pochodzącej z całego świata. Możemy czytać książki i inne publikacje, słuchać i oglądać filmy, wiadomości i szkolenia z różnych dziedzin. To właśnie tym językiem posługuje się największa ilość naukowców, wydawców, prawników, dziennikarzy, a także gwiazd i artystów.

Ostatnim powodem, dla którego nauka angielskiego się opłaca to wzmocnienie samooceny i satysfakcji. Ile razy zdarzało nam się stać z boku na jakiś wycieczkach zagranicznych lub w grupie mieszanych narodowości, oraz modlić się by nikt nas o nic nie zapytał? Ile razy nie wiedzieliśmy, jak się zapytać o coś w sklepie, w hotelu, czy idąc ulicą? Musimy wziąć się w garść i zacząć działać, aby czuć się tak samo pewnie i swobodnie jak inni. Zdobywanie nowych umiejętności, a przy tym znajomości, daje niesamowitą satysfakcje i motywuje do dalszej nauki.

Dodaj komentarz