Język angielski Łódź – wybierz idealną szkołę dla siebie!

Cze 19, 2020 Dom
Gdzie iść na język angielski Łódź

Każda osoba, która decyduje się na naukę języka angielskiego, rozpoczyna od wpisywania frazy „język angielski Łódź” w Google. Ilość ofert zależy od wielkości miasta, a Łódź do najmniejszych nie należy. Jak spośród tylu szkół wybrać najlepszą i jakie korzyści niesie ze sobą znajomość tego języka?

Język angielski jest aż tak powszechny?

Przede wszystkim język angielski został uznany za „język światowy” z uwagi na jego popularność oraz łatwość nauki. Jest on ojczystym językiem w 55 krajach, a szeroko rozpowszechnionym w ponad 100. Włada nim ok. 360 milionów ludzi i ta liczba z roku na rok się powiększa. Sprawia to, że stał się on trzecim pod względem powszechności językiem na świecie, zaraz po chińskim i hiszpańskim. Ten język wyprzedza inne pod względem typów materiałów papierowych, różnego rodzaju instrukcji, dokumentów biurowych i szkolnych. Jest głównym narzędziem bankowości, marketingu, a także zawodów prawniczych. To oficjalny język ONZ, Międzynarodowej stacji kosmicznej NASA, Interpolu i Unii Europejskiej. Tak więc, jeżeli decydujesz się na naukę jakiegoś języka obcego, to angielski będzie najlepszym wyborem.

Język angielski Łódź - zapisz się

Język angielski Łódź – 5 powodów, dla których warto się go uczyć

Po pierwsze jest to podstawowe narzędzie do komunikacji w każdej dziedzinie. Znając ten język, jesteśmy w stanie się porozumieć praktycznie z każdą społecznością na całym świecie, przez co nasze podróże będą bardziej komfortowe. Po drugie, stajemy się bardziej konkurencyjni na rynku pracy. Jest to jeden z głównych wymogów każdej firmy i pierwsza rzecz jaka się przekazuje do weryfikacji. Im wyższy stopień znajomości języka angielskiego zaprezentujemy, tym więcej zyskamy w oczach pracodawcy.

Po trzecie poszerzamy naszą wiedzę! Znając ten język mamy nieograniczony dostęp do ogromnej ilości wiedzy, pochodzącej z całego świata. Możemy czytać książki i inne publikacje, słuchać i oglądać filmy, wiadomości i szkolenia z różnych dziedzin. To właśnie tym językiem posługuje się największa ilość naukowców, wydawców, prawników, dziennikarzy, a także gwiazd i artystów.

Ostatnim powodem, dla którego nauka angielskiego się opłaca to wzmocnienie samooceny i satysfakcji. Ile razy zdarzało nam się stać z boku na jakiś wycieczkach zagranicznych lub w grupie mieszanych narodowości, oraz modlić się by nikt nas o nic nie zapytał? Ile razy nie wiedzieliśmy, jak się zapytać o coś w sklepie, w hotelu, czy idąc ulicą? Musimy wziąć się w garść i zacząć działać, aby czuć się tak samo pewnie i swobodnie jak inni. Zdobywanie nowych umiejętności, a przy tym znajomości, daje niesamowitą satysfakcje i motywuje do dalszej nauki.

Przez Ola

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *