Co zrobić z uszkodzonym autem na jezdni?

Być może spotkałeś się już z sytuacją, kiedy to Twoje auto uległo uszkodzeniu na samym środku jezdni i jak wiadomo, w takiej sytuacji bardzo ciężko zachować spokój i zdrowy rozsądek, a przecież najważniejsza w tej sytuacji jest szybka reakcja. Towarzyszące tej sytuacji nerwy i stres sprawiają, że nie wiemy, co ze sobą zrobić, a co dopiero uczynić coś konkretnego w związku z naszym atutem. Artykuł, który dziś przygotowaliśmy, ma sprawić, że sprawa uszkodzonego auta okaże się nieco mniej dramatyczna.

Uszkodzony samochód

Jeżeli podczas jazdy Twój samochód odmówił posłuszeństwa lub stałeś się uczestnikiem wypadku, czy też kolizji, musisz podejmować odpowiednie kroki. Nie zastanawiaj się najpierw, czy warto zdecydować autoholowanie, pomoc drogową, czy też telefon do znajomego z prośbą o pomoc. Przede wszystkim zadbaj o bezpieczeństwo swoje, ale i również innych. Co to może znaczyć? Jednym ze sposobów jest zepchnięcie samochodu na pobocze, oczywiście tylko wtedy o ile jest to możliwe. Należy również zabezpieczyć miejsce, stosując trójkąt ostrzegawczy, czy światła awaryjne naszego auta. Sprawa trójkąta jest wręcz oczywista, ponieważ musi się on znajdować w każdym aucie. Rozstawiając go, musimy wiedzieć, że na drogach szybkiego ruchu, takich jak autostrada, czy też drogach ekspresowych trójkąt powinien znaleźć się w odległości nie mniejszej niż 100 metrów za pojazdem, natomiast w mieście jest to odległość 30 metrów. Następnie orientujemy się czy z naprawą naszego auta jesteśmy w stanie poradzić sobie sami, czy też decydujemy się na skorzystanie z pomocy drogowej.

Kiedy decydować się na usługi pomocy drogowej?

Jeżeli po rozeznaniu się w sytuacji z naszym samochodem stwierdziliśmy, że sami absolutnie nie jesteśmy w stanie sobie pomóc, a dalsza jazda, zgodna z obowiązującym prawem nie jest możliwa, to decydujemy się na wezwanie pomocy. O dalszych krokach zostaniemy już poinformowani przez firmę, do której się zgłosiliśmy i od której otrzymamy pomoc w związku z naszym autem.

 

Dodaj komentarz