Jaki jest najlepszy przepis na piękne zdjęcia ze ślubu?

Nieudane zdjęcia ze ślubu albo problemy z terminowym otrzymaniem fotografii to problemy, z którymi dość często muszą się borykać nowożeńcy. Jak przygotować się do sesji? Na co zwrócić uwagę wybierając fotografa ślubnego? Sprawdź nasz poradnik!

Pierwsze spojrzenie Pary Młodej

W żargonie fotografów ślubnych, pierwsze spojrzenie przyszłych małżonków w strojach ślubnych, lecz jeszcze zanim przystąpią do sakramentu to tzw. First Look.

Choć dziś to niepojęte, jeszcze do niedawna niewiele osób przywiązywało jakąkolwiek uwagę do tego momentu, a profesjonalna fotografia ślubna rzadko uwzględniała tą piękną chwilę. Czy słusznie? Oczywiście, że nie! To bez wątpienia jedna z najbardziej wzruszających chwil w trakcie przygotowań do ślubu, w której nie brakuje łez szczęścia i jedynych w swoim rodzaju emocji. Jeśli chcemy, aby fotografia ślubna z First Look była naprawdę wyjątkowa warto celebrować tą chwilę jak najdłużej.

Po czym poznać kreatywnego fotografa ślubnego?

Dobry fotograf nigdy nie narzeka na brak zajęcia, szczególnie w trakcie sezonu letniego. To właśnie wtedy odbywa się najwięcej wesel. Niestety w nieprzebranym gąszczu ogłoszeń w sieci niezwykle trudno znaleźć osobę, która tworzy taką fotografię ślubną, o jakiej skrycie marzymy. Jak zatem wybrać idealnego fotografa? To trudne zadanie, lecz nie niemożliwe.

Na początek warto zwrócić uwagę na jego portfolio. Profesjonalna fotografia ślubna jest trudną sztuką i oczywiste jest, że nie każdemu się ona udaje. Profesjonaliści, którzy traktują ją jako podstawowe źródło dochodu, gruntownie się przygotowują do swojej pracy, podczas gdy pozostali traktują fotografię jako dodatkowe źródło utrzymania. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku, warto zapoznać się z galerią zdjęć naszego potencjalnego fotografa ślubnego.

Diabeł tkwi w szczegółach

Kolejny krok to doprecyzowanie szczegółów. Na tym etapie trzeba koniecznie zwrócić uwagę na sprzęt, którym dany fotograf się posługuje. Równie istotny jest czas pracy w dniu ślubu, a także liczba zdjęć do przekazania i ich ewentualna obróbka cyfrowa. Im więcej detali omówicie już na samym początku współpracy, tym mniejsze będzie rozczarowanie jeśli w końcowej fazie zlecenia pojawią się jakiekolwiek nieporozumienia.

Gdzie można znaleźć dobrego fotografa ślubnego?

Najprostsze co można zrobić to włączyć wyszukiwarkę internetową. Nie jest to jednak jedyna możliwość. Warto również skorzystać z pozostałych źródeł.

Jedno z najlepszych to rekomendacje znajomych, którzy niedawno stawali na ślubnym kobiercu. Nie ulega wątpliwości, że gusta są różne, ale na pewno warto brać pod uwagę zdanie innych. Można także odwiedzać branżowe strony, które zrzeszają fotografów ślubnych i grupy na Facebooku poruszające tematykę przygotowań do ślubów.

Piękne zdjęcia ze ślubu to wyjątkowa pamiątka na całe życie. Wybór fotografa ma zatem gigantyczne znaczenie. Tylko profesjonalna fotografia ślubna odzwierciedla naturalne emocje, klimatyczną atmosferę i sytuacje, których nie da się odegrać na nowo. Warto o tym pamiętać przed podpisaniem umowy z wybraną osobą.

Dodaj komentarz