Kategoria: Dom

Gdzie iść na język angielski Łódź
Dom

Język angielski Łódź – wybierz idealną szkołę dla siebie!

Każda osoba, która decyduje się na naukę języka angielskiego, rozpoczyna od wpisywania frazy „język angielski Łódź” w Google. Ilość ofert zależy od wielkości miasta, a Łódź do najmniejszych nie należy. Jak spośród tylu szkół wybrać najlepszą i jakie korzyści niesie ze sobą znajomość tego języka?

Język angielski jest aż tak powszechny?

Przede wszystkim język angielski został uznany za „język światowy” z uwagi na jego popularność oraz łatwość nauki. Jest on ojczystym językiem w 55 krajach, a szeroko rozpowszechnionym w ponad 100. Włada nim ok. 360 milionów ludzi i ta liczba z roku na rok się powiększa. Sprawia to, że stał się on trzecim pod względem powszechności językiem na świecie, zaraz po chińskim i hiszpańskim. Ten język wyprzedza inne pod względem typów materiałów papierowych, różnego rodzaju instrukcji, dokumentów biurowych i szkolnych. Jest głównym narzędziem bankowości, marketingu, a także zawodów prawniczych. To oficjalny język ONZ, Międzynarodowej stacji kosmicznej NASA, Interpolu i Unii Europejskiej. Tak więc, jeżeli decydujesz się na naukę jakiegoś języka obcego, to angielski będzie najlepszym wyborem.

Język angielski Łódź - zapisz się

Język angielski Łódź – 5 powodów, dla których warto się go uczyć

Po pierwsze jest to podstawowe narzędzie do komunikacji w każdej dziedzinie. Znając ten język, jesteśmy w stanie się porozumieć praktycznie z każdą społecznością na całym świecie, przez co nasze podróże będą bardziej komfortowe. Po drugie, stajemy się bardziej konkurencyjni na rynku pracy. Jest to jeden z głównych wymogów każdej firmy i pierwsza rzecz jaka się przekazuje do weryfikacji. Im wyższy stopień znajomości języka angielskiego zaprezentujemy, tym więcej zyskamy w oczach pracodawcy.

Po trzecie poszerzamy naszą wiedzę! Znając ten język mamy nieograniczony dostęp do ogromnej ilości wiedzy, pochodzącej z całego świata. Możemy czytać książki i inne publikacje, słuchać i oglądać filmy, wiadomości i szkolenia z różnych dziedzin. To właśnie tym językiem posługuje się największa ilość naukowców, wydawców, prawników, dziennikarzy, a także gwiazd i artystów.

Ostatnim powodem, dla którego nauka angielskiego się opłaca to wzmocnienie samooceny i satysfakcji. Ile razy zdarzało nam się stać z boku na jakiś wycieczkach zagranicznych lub w grupie mieszanych narodowości, oraz modlić się by nikt nas o nic nie zapytał? Ile razy nie wiedzieliśmy, jak się zapytać o coś w sklepie, w hotelu, czy idąc ulicą? Musimy wziąć się w garść i zacząć działać, aby czuć się tak samo pewnie i swobodnie jak inni. Zdobywanie nowych umiejętności, a przy tym znajomości, daje niesamowitą satysfakcje i motywuje do dalszej nauki.

Eko słomki
Dom

Eko słomki, czy to przyszłość, czy może kolejny ekologiczny bum?

Coraz więcej osób zaczyna się interesować sprawami dotyczącymi środowiska. Zastanawiają się jakie działania mogą podjąć, oraz jakich zaprzestać aby nie pogarszać złej kondycji naszej planety. Jeśli ty też masz takie refleksje i te kwestie nie są dla ciebie obojętne, to mamy dla ciebie dobre wieści. Nie trzeba dużo zmieniać, można zacząć od małych rzeczy, jak na przykład słomki. Papierowe słomki są neutralne dla środowiska, nie zaśmiecają planety, oraz ulegają łatwo recyklingowi. To sprawia że na słomki papierowe możemy mówić eko słomki. Najlepsze ekologiczne słomki na rynku? Sprawdź tutaj: https://papierowe.slomki.biz/

Renesans papierowych słomek

Eko słomki opatentowane zostały w 1888 roku i do lat 60, XX wieku dominowały na rynku. Wtedy zostały wyparte z rynku, przez swój nie ekologiczny odpowiednik, wykonany z plastiku. Dziś papierowe słomki przeżywają prawdziwy renesans. Powoli odzyskują dawną pozycje na rynku. Zawdzięczają to swojej łatwej biodegradacji,  która nigdy nie trwa dłużej niż 6 miesięcy. Nie jest to tak zwana „eko moda”. Jest to świadomie podjęta decyzja, za którą idę konkretne skutki.

Różnica w komforcie?

Zamiana słomki plastikowej na papierową, oznacza dla nas jako konsumentów, jedynie zmianę nawyku. Komfort spożywania naszych ulubionych płynów jak i koszt pozostaje praktycznie bez zmian. Oczywiście istnieją kwestie preferencji, ale najczęściej wynikają one jedynie z wspomnianego już nawyku. Papierowe słomki oprócz spełniania wszystkich norm środowiska, są również dla nas dużo bezpieczniejsze. Dla wielu pewnie wyda się do abstrakcyjne, ale były już przypadki że ktoś zadławił się kawałkiem plastikowej słomki. Pozostaje jeszcze kwestia, że plastik jest tworzywem sztucznym. Tworzywa te są podawane coraz częściej, jako jedna z przyczyn zapadania na choroby onkologiczne.

Nie tylko te wykonane z papieru

Dla osób które lubią egzotykę dobrą alternatywą mogą być słomki wykonane z bambusa. Nadają się one do wielokrotnego użycia, oraz są wykonywane najczęściej w całości z naturalnych materiałów. Jedyny minus to większy koszt zakupu, oraz ich bardzo duża sztywność, co może doprowadzić do skaleczenia. Dla tego raczej są odradzane w przypadku małych dzieci. Wybór jakiego dokonamy należy do nas.