Kategoria: Darmowe porady finansowe

Czy można sprzedać mieszkanie z kredytem hipotecznym – czy to możliwe?

Zdarzają się w życiu sytuacje losowe takie jak pilna przeprowadzka, nagła potrzeba gotówki kiedy potrzebujemy sprzedać nasze mieszkanie. Większość osób posiada jednak teraz kredyty na mieszkania. Wydawać by się mogło, że sprzedaż mieszkania z kredytem hipotecznym będzie niemożliwa. W końcu mamy podpisaną umowę z bankiem, złożone wszystkie dokumenty. Rozwiewamy Wasze wątpliwości i odpowiadając na pytanie czy można sprzedać mieszkanie z kredytem hipotecznym? Sprzedaż mieszkania z hipoteką jest możliwa. Nie jest to takie proste jak w przypadku sprzedaży mieszkania bez kredytu, jednak jest możliwe.

Jak sprzedać mieszkanie z hipoteką? Czy można sprzedać mieszkanie z kredytem hipotecznym?

Sprzedaż mieszkania z kredytem hipotecznym jest trudna, jednak nie niemożliwa. Przed sprzedażą swojego mieszkania musisz spełnić parę formalności. Koniecznie musisz zapytać o zgodę banku i w przypadku jej uzyskania dopełnić wszelkich formaności. Jednak od początku. Najpierw wystaw ogłoszenie w internecie bądź w gazecie. Możesz to zrobić na stronach które po wpisaniu frazy: Czy można sprzedać mieszkanie z kredytem hipotecznym się wyświetlają. Na takich stronach ludzie kupują mieszkania obciążone hipoteką. Oczywiście nie zapomnij napisać w ogłoszeniu, że mieszkanie jest na kredyt. Pójdź do swojego banku, pobierz zaświadczenia o kredycie i promesę dotyczącą wykreślenie z hipoteki. Teraz spisujesz przedwstępną umowę sprzedaży z kupującym. Po dokonaniu wszelkich formalności przez kupującego spisujecie umowę w formie aktu notarialnego. Następnie dostajesz pieniądze na konto z banku kupującego i możesz cieszyć się ze sprzedaży mieszkania. Jeszcze tylko musisz pobrać z banku zgodę na zwolnienie z hipoteki i przekazać ją kupującemu Twoje mieszkanie. Jak widzicie nie jest to takie proste ale nie niemożliwe. Należy wypełnić trochę więcej formalności niż przy normalnej sprzedaży. Jeśli nie masz na to czasu, możesz skorzystać z pomocy firm skupujących mieszkania. Wtedy o wiele szybciej uda Ci się uzyskać pieniądze za mieszkanie.

Kredyt bez prowizji, czy jest on zawsze opłacalny?

Kredyt bez prowizji, czy jest on zawsze opłacalny? Takie pytanie zadaje sobie naprawdę wiele osób, ponieważ na pierwszy rzut oka wydaje się, iż jest to bardzo dobra oferta, lecz nie zawsze tak jest naprawdę. Czy warto wziąć kredyt bez prowizji?

Kredyt bez prowizji

Gdzie uzyskać taki kredyt?

Tak naprawdę, to niewiele kredytodawców na rynku oferuje klientom tego typu produkty finansowe. Co więcej, wielu osób nie jest w stanie wyobrazić sobie tego typu kredytu, ponieważ na pierwszy rzut oka wygląda na to, iż bank nie pobiera żadnych opłat, a więc gdzieś musi być haczyk. Niemniej jednak warto też dodać, że część społeczeństwa uważa takie oferty, za cud i rewelację oraz nie myśli długo nad skorzystaniem z promocji.

Banki najczęściej oferują takie kredyty pod koniec roku kalendarzowego. Dzieje się tak dlatego, że chcą przyciągnąć nowych oraz nakłonić obecnych klientów do skorzystania z oferty. Dzięki temu, bank będzie mógł szybko i skutecznie poprawić swoje wyniki finansowe do sprawozdania rocznego.

Dlaczego kredyt jest bez prowizji?

Wydaje mi się, że każdy wie o tym, że w życiu niestety, ale nic nie ma za darmo. Jeśli bank z własnej woli rezygnuje z prowizji, to i tak pobiera opłaty po udzielenie kredytu, lecz po prostu są one ukryte w innych miejscach. Najczęściej dzieje się tak, że prowizja wynosząca atrakcyjne 0% powoduje, iż oprocentowanie kredytu jest wyższe. Warto też dodać, że poza zwiększonym oprocentowaniem może też być obowiązek opłaty przygotowawczej. Co więcej, oferty bez kosztów prowizji mają atrakcyjny wskaźnik RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania.

Niemniej jednak może okazać się, iż całkowite koszty kredytu są na tyle duże, że z promocyjnej ofert nie opłaca się skorzystać. Nie można się oszukiwać, że bank, jako podmiot, który ma zarabiać będzie chciał wszystkim zaoferować bardzo atrakcyjne warunki.

Kto może wziąć kredyt bez prowizji?

Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ tego typu oferty nie pojawiają się we wszystkich bankach i zazwyczaj, tak jak wcześniej wspominałem, można się z nimi spotkać pod koniec roku. Niemniej jednak występują, lecz należy sprawdzić warunki uzyskania w poszczególnych bankach, ponieważ bardzo często są one adresowane tylko i wyłącznie do nowych klientów.

Kredyt bez prowizji warto

Kredyt bez prowizji – opłaca się  go wziąć?

Nie jest łatwo odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ to zależy od wielu czynników. Zdarza się tak, że mimo tego, iż bank ma podwyższone inne opłaty, to tego typu kredyt jest opłacalny i warto go wziąć. Warto jednak się pilnować przy tego typu ofertach, aby nie okazało się, że kredyt wyszedł dużo drożej niż w momencie, w którym został by wzięty w normalnej ofercie.

 

Jak kupić mieszkanie? Jak to zrobić?

Jak kupić mieszkanie? Wydawać by się mogło, że odpowiedź jest dosyć prosta, lecz nie do końca tak jest. Jeśli ktoś trochę zagłębi się w tą tematykę, to okazuje się, że nie jest to takie łatwe. Wiele osób przeraża ilość formalności, które są nieodłącznym elementem związanym z zakupem mieszkania. N co zwrócić uwagę, żeby potem nie żałować?

Jak kupić mieszkanie - cechy

Wybór mieszkania

Na początek warto zastanowić się jakie tak właściwie posiadamy wymagania związane z zakupem mieszkania. Czy ma ono mieć około 70m2? Ile ma się w nim znajdować pokoi? Naprawdę warto dobrze zastanowić się nad swoimi własnymi wymaganiami i preferencjami, gdyż to od nich będzie zależała cena owego mieszkania. Obecnie panuje moda na wybieranie większych mieszkań, które położone są na obrzeżach miast. Niemniej jednak mieszkanie może znajdować się na obrzeżach z dobrymi połączeniami komunikacji miejskiej i infrastrukturą drogą lub w miejscu, w którym tych rzeczy nie będzie.

Oczywiście, wszystko zależy od indywidualnych preferencji, lecz warto kierować się w stronę dobrze skomunikowanych osiedli, gdyż takie mieszkanie będzie miało też wyższą wartość przy ewentualnej odsprzedaży. Co więcej, warto też zastanowić się nad tym, czy mieszkanie ma pochodzić z rynku pierwotnego, czy wtórnego.

Budżet na mieszkanie

Znając odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania można oszacować cenę, jaką trzeba za tego typu mieszkanie zapłacić. Nie ma co ukrywać, że większość sprzedawanych mieszkań jest brana na kredyt hipoteczny. Dlatego też warto wiedzieć, że wysokość kredytu na mieszkanie nie może przekroczyć zazwyczaj 80% wartości nieruchomości. Oznacza to, że trzeba najczęściej dysponować pozostałymi 20% pieniędzy.

Jak kupić mieszkanie - kredyt

Jak kupić mieszkanie – finansowanie

Finansowanie zakupu mieszkania jest bardzo ważną kwestią, ponieważ tak jak wcześniej wspominałem w Polsce większość mieszkań kupowanych jest na kredyt. Co za tym idzie, istnieją dwie opcje, albo będzie trzeba samemu analizować liczne oferty banków, albo skorzysta się z porad profesjonalistów, czyli doradców kredytowych. Dzięki temu, że pracują w branży, to doskonale znają się na wszystkich rodzajach finansowania, a co więcej potrafią efektywnie negocjować z bankami. To właśnie dzięki nim, można uzyskać kredyt, który będzie idealnie dopasowany do potrzeb kredytobiorcy.

Biorąc kredyt należy też pamiętać, że poza nim i wydatkami cyklicznymi warto należy też oszczędzać środki, a co za tym idzie rata kredytowa nie może być za wysoka. Co więcej, wiele osób decyduje się na zakup dodatkowych ubezpieczeń, które będą chroniły kredytobiorcę przed różnymi czynnikami.

Doradca kredytowy czy warto skorzystać z jego usług?

Doradca kredytowy czy warto skorzystać z jego oferty? Kilkanaście lat temu w Polsce mało kto słyszał o osobach, które doradzają we wzięciu kredytu lub pożyczki. Obecnie się to zmieniło i coraz więcej osób chętnie korzysta z tego typu usług. Dlaczego przed wzięciem kredytu warto udać się do doradcy?

Doradca kredytowy czy warto - co oferuje

Kim jest i czym zajmuje się doradca kredytowy?

W dzisiejszych czasach, a w szczególności w Polsce panuje przekonanie, że każdy jest ekspertem i doradcą w każdej sprawie. Myślę, że po części jest to prawda, ponieważ dzięki internetowi każda osoba ma dostęp do nieograniczonej wiedzy. Niemniej jednak zdaje sobie sprawę, że w sieci znajduje się wiele błędnych informacji, które nie mają pokrycia z rzeczywistością. Doradca kredytowy jest dosyć świeżym zawodem, ponieważ nazewnictwo to zostało wprowadzone dopiero w ustawie z 2017 roku.

Doradcą kredytowym lub finansowym jest osoba, która nie otrzymuje wynagrodzenia od kredytodawcy, a jedynie od klienta, któremu świadczy usługi. Co więcej, aby móc używać tego określenia należy uzyskać specjalne pozwolenie od Komisji Nadzoru Finansowego, zostać wpisanym do rejestru doradców, opłacić składkę członkowską oraz wykupić specjalne ubezpieczenie OC.

Doradca, a pośrednik

Patrząc na definicję doradcy kredytowego, można dojść do wniosku, że tak naprawdę jest to pośrednik. Nie jest to prawdą, ponieważ aby być pośrednikiem należy posiadać dodatkowe uprawienia. Co więcej, te dwie osoby również różni sposób otrzymywania wynagrodzenia. Pośrednik dostaje wynagrodzenie od banku, zaś doradca od klienta. Warto też wspomnieć, że pośrednik kredytowy musi poinformować klienta o tym, z jakimi bankami współpracuje oraz jaka jest jego prowizja. Dodatkowo, zostanie pośrednikiem kredytowym, jest o wiele trudniejsze, ponieważ należy zdać egzaminy państwowe.

Doradca kredytowy czy warto mu zaufać i w czym może pomóc?

Korzystając z usług doradcy kredytowego, płacimy przede wszystkim za jego doświadczenie oraz widzę. Taka osoba zdecydowanie lepiej orientuje się w różnych ofertach, wymaganiach i metodach negocjacji z bankami. Wbrew pozorom sprawdzenie wielu ofert i porównywanie ich ze sobą zajmuje bardzo dużo czasu. Co więcej, podczas szukania oferty doradca ma też na uwadze sytuację finansową klienta, więc od razu eliminuje oferty niekorzystne dla danej osoby.

Zazwyczaj procedura współpracy z doradcą polega na tym, że przeprowadza on pewnego rodzaju wywiad, w którym pozyskuje informacje dotyczące sytuacji finansowej klienta, jego zarobkach, ilości osób na utrzymaniu czy indywidualnych preferencji. Mając te dane, może on rozpocząć właściwą pracę, która opiera się o szukaniu ofert, które idealnie pasują pod wymagania. Dodatkowo, gdy klient zdecyduje się na jakąś, to doradca negocjuje ją dodatkowo z bankiem, co w ogólnym rozrachunku pozwoli kredytobiorcy zaoszczędzić więcej środków.

Doradca kredytowy czy warto

Doradca kredytowy czy warto skorzystać z jego oferty

Moim zdaniem zdecydowanie warto skorzystać z oferty doradcy kredytowego. Taka osoba ma doświadczenie we współpracy z bankami oraz przede wszystkim czas, który poświęci na znalezienie odpowiedniej oferty. W dzisiejszych czasach, gdy tempo życia jest szybkie, mało kto chciałbym poszukiwać odpowiednich warunków kredytowych, a co więcej jeszcze mniej osób wie, że każdą ofertę można indywidualnie negocjować z bankiem. Doradca kredytowy zrobi to wszystko za nas, przeprowadzi przez całą drogę od znalezienia kredytu, aż po wypłacenie pieniędzy.

Kredyt gotówkowy – co trzeba zrobić, aby go uzyskać?

Kredyt gotówkowy jest obecnie najpopularniejszym źródłem pozyskiwania pieniędzy. Co więcej, Polacy zdecydowanie chętniej pożyczają środki od różnych instytucji niż od rodziny i znajomych. Szacuje się, że ponad 25% dorosłych osób w naszym kraju ma zaciągnięty chociaż jeden kredyt gotówkowy. Nic w tym dziwnego, ponieważ banki prześcigają się z promocyjnymi ofertami i po prostu opłaca się je brać. Czytaj dalej